Frank Turner nowym rozgrywającym Trefla Sopot.

Mierzący 178 cm rozgrywający amerykański Frank Turner, będzie następcą Łukasza Koszarka w ekipie wicemistrzów Polski, Trefla Sopot. Filigranowy obrońca będzie kolejnym nabytkiem polskich klubów, wywodzącym się z holenderskiej Eredivisie. Playmaker, który spędził dwa ostatnie lata na grze dla Eiffel Towers, poinformował o swoim związku z Treflem na twitterze.

W sezonie 2011-12 Turner mógł się cieszyć z tytułu Mistrza Holandii, zdobytego właśnie z drużyną z Den Bosch. W tym czasie rozegrał on w barwach Wież Eiffela aż 41 spotkań, osiągając średnie 12.7pkt, 4.6as, 3.7zb i 1.9 przech. Ta ostatnia statystyka pozwoliła ma na byt w czołowej piątce ligi przechwytujących piłkę.

Dodatkowa laurka Amerykanina to statuetka MVP Meczu Gwiazd ligi holenderskiej w 2012 roku. Z kolei w 2011 trenerzy postawili na niego jako na numer 1 wśród obrońców ligi po fazie zasadniczej sezonu w Eredivisie.

24-latek to bardzo solidny zawodnik, decydujący o obliczu zespołu, który nie tylko myśli o kolegach z drużyny, ale i nie boi się penetracji pod kosz, ani rzutów z dystansu. Wg nieoficjalnych wieści z Sopotu nie będzie to jedyny rozgrywający w szeregach ekipy – nowego trenera – Zana Tabaka.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Finlandowie wygrali z Polakami

Reprezentacja Polski poniosła drugą porażkę w kwalifikacjach do Eurobasketu 2013, który odbędzie się w Słowenii. tym razem, Polacy przegrali w...

Zamknij