Szymon Szewczyk przedłuża umowę.

Autor: Piotr Gładczak

Reprezentant Polski, 30-letni Szymon Szewczyk przedłużył kontrakt z włoskim zespołem Umana Reyer Wenecja. Tym samym będzie to dla niego drugi z rzędu sezon, w drużynie niedawnego beniaminka Lega A.


Szewczyk poprzednie cztery sezony spędził także we włoskiej Serie A. W drużynie Scafati Basket i Air Avellino oraz wspomnianej Umanie Reyer.. W rozgrywkach 2011/12 notował średnio 12.o pkt. i 5.7 zb. w tamtejszej ekstraklasie. Reyer Wenecja to ubiegłoroczny beniaminek Serie A.

Wybrany z 35 numerem Draftu 2003 przez Millwauke Bucks zawodnik, wystąpił w polskiej reprezentacji na zeszłorocznym Eurobaskecie, ale odmówił również Alesowi Pipanowi podczas tegorocznych przygotowań do kolejnej odsłony ME.

Wychowanek SKK Szczecin to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników grających poza granicami naszego kraju. Grał kolejno w niemieckiej Bundeslidze w zespołach Energie Brauschweig i Albie Berlin. Później przeniósł się na rok do Olimpiji Lublana, a ostatnie trzy lata spędził pomiędzy Półwyspem Apenińskim i Rosją. Występował w Scafati Basket, Lokomotiwie Rostov, Air Avellino.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *