Amerykanin wzmocni Siarkę

Siarka Tarnobrzeg dodała do swojego składu nowego zawodnika. Jest to Xavier Alexander. Amerykanin ma 24 lata i mierzy 198 cm wzrostu. Może występować zarówno na pozycji rzucającego obrońcy jak i niskiego skrzydłowego.

Alexander do tej pory miał tylko styczność ze swoją rodzimą koszykówką. Tarnobrzeg będzie jego pierwszym przystaniem w karierze poza USA.

Xavier Alexander sezony 2007/2008 oraz 2008/2009 spędził na uniwersytecie George Washington. Nie był tam jednak czołową postacią. Jego statystyki oscylowały wokół 3.8 pkt, 3.5 zb oraz 1.4 as. Później przeniósł się do słabszej uczelni – Souther Nazarene. Tam radził sobie już o wiele lepiej. W ostatnim roku gry notował średnio na mecz 13 pkt, 6.7 zb oraz 3.6 as. Po zakończeniu edukacji na amerykańskich uczelniach zakotwiczył D-League, czyli zapleczu słynnej NBA. Alexander występował w Tulsa 66-ers. Rozegrał tam 42 spotkania (9 w wyjściowej piątce), w których zaliczał: 6.3 pkt, 3.3 zb oraz 1.8 as.

Alexander będzie pewną niewiadomą. W swojej ojczyźnie kariery nie zrobił. Wygląda jednak na gracza uniwersalnego, co może okazać się bardzo przydatne na polskich parkietach. Coś tam rzuci, ale też nieźle zbierze i nawet dobrze poda.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *