Ex skrzydłowy Mistrzów Polski zamienia Turcję na Rosję.

32-letni skrzydłowy, reprezentacji Bułgarii, Filip Widenov po przygodzie w tureckiej Olin Edirne przenosi swoje talenty do ligi rosyjskiej. Swimgman, który w poprzednich rozgrywkach notował średnie 14.0 pkt, 3.4 zb i 3.1 as zagra w dobrze znanym nam klubie, BC Nizhny Novogrod.

Barwy BC Nizhny Novogrod, 9. drużyny ligi rosyjskiej, reprezentował w poprzednim sezonie polski skrzydłowy, Michał Ignerski. Teraz Widenov obok znanego z europejskich i amerykańskich parkietów, Primoza Brezeca, ma być wiodącym weteranem w składzie drużyny.

Uczestnik Eurobasketu 2005 i 2009 tym samym dołożył kolejny kraj na mapie, swojej koszykarskiej kariery. Widenov bowiem, z powodzeniem występował w ligach: bułgarskiej (Levski Sofia), online roulette chorwackiej (KK Split), francuskiej (Nancy), hiszpańskiej (Real Madryt, Cajasol Sewilla, CB Granada) czy serbskiej (Crvena Zvezda Belgrad). W sezonie 2010-2011 reprezentował on barwy Asseco-Prokomu Gdynia, zdobywając z tym klubem Mistrzostwo Polski.

Widenov podczas gry w PLK osiągał średnie: 10.4pkt, 3.1 zb i 1.9 as. Jego specjalnością, od lat, są rzuty dystansowe (trafia powyżej 40% za trzy punkty). Będziemy obserwować jak ten zawodnik poradzi sobie w silniejszej niż polska czy serbska, lidze – rosyjskiej.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Niżny Nowogród czy Lokomotiv? – to 2 różne kluby. Akurat Ignerski w zeszłym sezonie grał i w Niżnym Nowogrodzie i w Lokomotiv Kubań (Krasnodar). Brezec będący bez formy już długi czas przeszedł w wymianie za Ignerskiego z Lokomotiv do Niżnego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *