Kolejne cztery umowy w szeregach Asseco Prokomu.

Po podpisaniu umowy z liderem reprezentacji Polski, Łukaszem Koszarkiem, ruszyła transferowa karuzela w szeregach aktualnych Mistrzów kraju. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, klub zasilił również rzucający obrońca naszej reprezentacji, Piotr Pamuła.

Ponadto wg oficjalnych już doniesień, potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia przedłużono umowy z innymi weteranami PLK. Najważniejszy ruch dotyczy prolongaty kontraktu, wiązanego z dwoma innymi klubami ligi, środkowym reprezentacji Polski, Adamem Hrycaniukiem.

Najlepszy polski podkoszowy TBL, notował najwyższe dla siebie osiągi w postaci 9.4pkt, 8.2zb, 0.7 as i 0.5 blk. Miniony sezon był dla 28-latka jego czwartym w barwach Asseco – Prokomu. Czwartym również z mistrzowskim tytułem.

Na dłużej w Gdyni, pozostanie również specjalista od defensywy w PLK, Piotr Szczotka. Kapitan Mistrzów Polski, podobnie do Hrycaniuka, rozpocznie swój piąty sezon barwach żółto-niebiesko-czarnych. 31-latek niestety nie dostał w ostatnim czasie powołania do kadry, z rąk Alesa Pipana, mimo otrzymania nagrody dla Najlepszego Defensora TBL przy uznaniu trenerów ligi.

Najbardziej nieoczekiwane wydaje się być danie kolejnej szansy, często kontuzjowanemu w ostatnich sezonach, Robertowi Witce. Ex zawodnik Anwilu i Turowa stanie przed szansą rozegrania pełnego sezonu w barwach trójmiejskiej ekipy, a ponadto stanie przed szansą sprawdzenia się w rotacji nowego trenera, Kestutisa Kemzury. 31-letni silny skrzydłowy to multimedalista i najbardziej doświadczony podkoszowy Mistrzów Polski. To dwukrotny uczestnik Eurobasketu, 3-krotny Mistrz kraju, 6-krotny wicemistrz oraz wielokrotny uczestnik rozgrywek w europejskich pucharach (Koraca, Saporty, ULEB-u czy Euroligi).

Dla Piotra Pamuły, z kolei, będzie to szansa debiutu na tak wysokim poziomie jakim są rozgrywki Euroligi. Kadrowicz Alesa Pipana, ostatni sezon spędził w Warszawie i Koszalinie pod kierunkiem Mladena Starcevića oraz Andreja Urlepa. Rzucający obrońca trzyma niezmiennie średnie punktowe, od dwóch sezonów, na granicy 12 i 13 punktów w meczu. Ciekawi jesteśmy jak ten 22-letni wychowanek Stali Stalowa Wola sprawdzi się w nowym otoczeniu?

Dodajmy, że ważną umowę z klubem ma świeżo upieczony reprezentant Polski seniorów, Mateusz Ponitka.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *