Start Gdynia podpisuje kolejne umowy.

W nadchodzącym sezonie 2012-13, w barwach Startu Gdynia zobaczymy ponownie Grzegorza Mordzaka oraz Tomasza Wojdyłę, którzy przedłużyli kontrakty z beniaminkiem TBL. Są to kolejni dwaj gracze po 33-letnim weteranie, Tomaszu Andrzejewskim, którzy zostaną na dłużej w klubie z Gdyni.

Przypomnijmy, iż wcześniej umowę z zespołem prowadzonym przed Davida Dedka parafowali również: Sebastian Kowalczyk, Michał Jankowski, Patryk Pełka czy Maciej Kucharek oraz Marcin Malczyk.

Grzegorz Mordzak to kapitan drużyny, który nadal powinien piastować tę funkcję. Ex gracz Turowa i Śląska zdobywał średnio: 11.3 pkt, 2.8 as i 2.6 zb na mecz. W głosowaniu trenerów wszystkich drużyn grających w 1 lidze wybrany został do drugiej piątki sezonu zasadniczego.

Grający jako silny skrzydłowy, Tomasz Wojdyła, notował przeciętne 12.2 pkt oraz 6.9 zb. Solidne statystyki dały mu miejsce w pierwszej piątce sezonu w I-lidze po fazie zasadniczej. Czyżby następnymi ruchami działaczy zespołu miałoby być zakontraktowanie zagranicznych zawodników?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Komunikat WKS Śląsk Wrocław

W związku z otrzymaniem pisma Zarządu PLK o nierozpatrywaniu naszego odwołania w przedmiocie odebrania licencji klubowej okresowej na grę w...

Zamknij