Jakub Wojciechowski zmienia klub.

Wiele w ostatnich tygodniach, głównie w związku z graniem w kadrze Alesa Pipana, mówiło się Jakubie Wojciechowskim. 22-letni silny skrzydłowy, z polskim i włoskim obywatelstwem, zajął miejsce w składzie naszej kadry, po kontuzjowanych Macieju Lampe i Adamie Hrycaniuku. W miniony weekend miał też okazję zaprezentować się bliżej fanom basketu podczas turnieju w sopockiej ErgoArenie.

Były już zawodnik Bennetonu Treviso, spędził ostatni sezon na wypożyczeniu i na zapleczu włoskiej ekstraklasy, reprezentując barwy Brindisi. W tym czasie zdobywał średnie 6pkt i 2zb na mecz. Teraz wraz ze swoim kolegą Daniele Sandrim, zmienia pracodawcę, po tym jak wygasła jego umowa z klubem z Treviso.

Wojciechowski i Sandri od nowego sezonu przywdzieją trykot klubu z Turynu i zagrają oni w rozgrywkach II-ligi włoskiej (czyli poziom niżej do poprzednich rozgrywek i w odpowiedniku polskiej II-ligi). Nowy pracodawca – PMS Torino – Wojciechowskiego w minionym sezonie osiągnął bilans 21-13 i wygrał dywizję północno-zachodnią. Niestety awansu na zaplecze włoskiej ekstraklasy nie udało się wywalczyć.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *