Czy Szymański zastąpi Buczaka we Wrocławiu?

Roman Szymański, który w przeszłości był związany z Polonią 2011 Warszawa zdecydował się na testy we wrocławskim Śląsku, pod okiem Pawła Turkiewicza. Mierzący 211cm środkowy jest wychowankiem MKK Gniezno. W ostatnim roku 21-letni podkoszowy reprezentował barwy Colby Community College.

Szymański w 2008 roku związał się z Polonią 2011 Warszawa, gdzie w sezonie 2009/10 rozegrał 10 spotkań w Polskiej Lidze Koszykówki. Następnie utalentowany środkowy występował na I-ligowych parkietach w Politechnice Warszawa, a potem Polonii 2011. Pod koniec maja Szymański podpisał „Letter of intent” z uczelnią Colby Community College, gdzie spędził ostatni rok.

Nie będę miał oporów dawać szansy pokazania się młodym zawodnikom. Nikomu nie będę zamykał drzwi – twierdzi Turkiewicz.

Dla przypomnienia, w poprzednim sezonie po swojej przygodzie w Stanach Zjednoczonych, Śląsk postawił na rozwijającego się Pawła Buczaka. Teraz młodszy Szymański mógłby zbierać dodatkowe w PLK szlify jako zmiennik dla amerykańskiego podkoszowego, o którego zabiegają sternicy klubu.

W ostatnim sezonie w NJCAA grając dla Colby Community College odnotowywał on średnie: 5,1 pkt, 4.9 zb i 1.3 blk oraz wystąpił w 22 spotkaniach.  Szymański wyjeżdżał z Polski jako szczupły zawodnik (86kg), ale po roku spędzonym za oceanem wzmocnił nieco swoją budowę (96kg).  Posturą na pewno przypomina dobrze znanego wrocławskim kibicom Pawła Buczaka.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *