Koszarek podjął decyzję i zagra w Gdyni!

Autor: Alik

MVP ostatniego sezonu Tauron Basket Ligi Łukasz Koszarek zawarł dwuletnią umowę z Asseco Prokomem Gdynia. To może oznaczać, że w gdyńskim klubie pogodzono się z odejściem Jerela Blassingame’a, który łączony jest z jednym z tureckich klubów. 

W ostatnim sezonie podstawowy rozgrywający polskiej kadry zdobywał 15,5 punktu, 5,4 asysty i 3,7 zbiórki na mecz. Rzucał też ze świetną skutecznością 50% z gry, w tym 49% przy rzutach za 3. To niewątpliwie będzie spore osłabienie dla Trefla Sopot, który Koszarek poprowadził do srebrnego medalu w niedawno zakończonych rozgrywkach.

W przebudowywanym przez Kestutisa Kemzurę Asseco Prokomie Łukasz Koszarek może być z pewnością jednym z liderów. Sam zawodnik ponoć ma uzgodnione już warunki kontraktu, a w najbliższych dniach złoży podpis pod umową z Mistrzem Polski. Kusząca z pewnością dla zawodnika jest perspektywa gry w Eurolidze oraz ponownej walki o złoto w PLK, które od 9 sezonów przypada niezmiennie zespołowi z Gdyni. Z drugiej strony w trudnej sytuacji znalazł się lokalny rywal Gdynian Trefl Sopot, którego Koszarek był liderem w minionym sezonie prowadząc drużynę do pasjonującej serii finałowej ze swoim nowym klubem.

Wychowanek MKS Września na parkietach PLK pojawił się po raz pierwszy w 2003 w barwach Polonii Warszawa u boku swojego mentora Erica Elliotta.. Później reprezentował barwy Turowa Zgorzelec, z którym zdobył wicemistrzostwo w 2007 roku i Anwilu Włocławek. W 2009 roku wyjechał na dwa sezony do Włoch, gdzie grał w zespole Pepsi Caserta. Zebrane za granicą doświadczenia wykorzystał wracając do kraju w ostatnim sezonie, w którym był jedną z największych gwiazd PLK, a jego „walę tróję” przejdzie z pewnością do historii.

Pin It

3 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *