Ruben Boykin wraca do PLK i zagra w Anwilu!

Drugi wysoki w składzie Anwilu.

Ex skrzydłowy Stali Ostrów Wielkopolski, który gościł w Polsce w sezonie 2007-08 wypełnił miejsce w pierwszej piątce Anwilu Włocławek na sezon 2012-13. Atletyczny podkoszowy powinien z powodzeniem występować na pozycji numer 4, u boku Seida Hajrića.

27-letni Amerykanin, mierzy 202 cm wzrostu i ostatnie sezony spędził w Grecji oraz we Włoszech (3 różne kluby). Z włocławską ekipą związał się na jeden sezon.

Na przestrzeni ostatniego sezonu zbierał on średnie 8,8 pkt oraz 4,7 zb na mecz a jego zespół VAP Kolossos Rodou awansował do półfinału ligi greckiej, ulegając słynnemu Panathinaikosowi (1-3). Niestety również Boykinowi i spółce nie powiodło się w meczu o brązowy medal, ulegając (2-3) Panioniosowi.

W swoim poprzednim sezonie w Polsce znakomicie czuł się u boku takich znanych nam w lidze zawodników jak Tommy Adams i Gintaras Kadziulis (obaj ex Anwil) , notując średnie 11pkt, 5.9 zb i 1.5 as. Specjalnością Boykina są zbiórki oraz solidna gra w obronie. Ponadto uwielbia on efektownie wykańczać akcje wsadami.

Silny skrzydłowy jest drugim amerykańskim wzmocnieniem drużyny Dainiusa Adomaitisa, obok niskiego skrzydłowego Marcusa Ginyarda.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *