Dwóch zawodników na celowniku Śląska

Jak donoszą najnowsze wieści ekstraklasowy Śląsk Wrocław przygląda się dwójce obrońców z Ameryki Północnej. Pierwszy z nich to Dominikańczyk Gerard Suero, a drugi Amerykanin Jeff Jones.

Najprawdopodobniej w drużynie znajdzie się miejsce dla jednego z nich na pozycji rzucającego obrońcy. Obaj są 23-latkami o podobnych parametrach fizycznych. Mierzą po 193 cm i w ostatnim sezonie grali w akademickiej lidze NCAA.

Gerard Suero bez powodzenia próbował swoich sił w tegorocznym drafcie NBA. Jest absolwentem uczelni Albany grającej w American East Conference. Na parkietach NCAA zdobywał średnio 21,6 punktu, 6,8 zbiórki i 3,1 asysty na mecz. W tym roku grał też w reprezentacji Dominikany prowadzonej przez trenera mistrzów NCAA z ostatniego sezonu Johna Calipariego. Ze swoją kadrą wygrał Centrobasket, turniej, który jest rodzajem eliminacji do Mistrzostw Ameryki dla państw z Ameryki Środkowej, a także walczył w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich. Jego rola w reprezentacji była jednak niewielka w kwalifikacjach do IO grał średnio zaledwie nieco ponad 3 minuty na mecz.

Jeff Jones po transferze z uczelni Virginia ostatni sezon spędził w Rider. Zdobywał tam 13,4 punktu i 2,6 zbiórki na mecz. Jego drużyna grała w konferencji Metro Atlantic Athletic Conference. Wcześniejszy sezon musiał pauzować ze względu na zmianę uczelni. Jednak po odsłużeniu zawieszenia w swoim ostatnim sezonie w NCAA wywalczył sobie miejsce w pierwszej piątce zespołu grając średnio ponad 28 minut na mecz.

Śląsk Wrocław poszukuje jeszcze dwójki graczy zza oceanu: skrzydłowego, który mógłby grać na obu skrzydłach oraz środkowego do walki pod tablicami. Na pozycji rozgrywającego podstawowym graczem będzie Robert Skibniewski, a na czwórce o minuty powalczą Zbigniew Białek i Marcin Stefański.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *