Radke zostaje w Radomiu

Hubert Radke jest kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy Rosy Radom na parkietach PLK. Doświadczony środkowy przedłużył o rok kontrakt z klubem, w którym spędził ostatnie półtora sezonu. 

Dla Huberta Radke będzie to 14 sezon na parkietach PLK, w której grał nieprzerwanie w latach 1998-2010. Ostatnie 2 sezony spędził w niższych ligach grając przez pół roku w II ligowym SIDEn Toruń, a później w Rosie Radom na zapleczu ekstraklasy.

W poprzednich rozgrywkach I ligi środkowy zdobywał średnio 9,0 punktów i 6,9 zbiórki przebywając na parkiecie po prawie 26 minut na mecz. W swoim ostatnim sezonie w PLK reprezentował barwy PBG Basket Poznań zaliczając w 15 minut gry 4,8 punktu i 2,8 zbiórki. Radke w latach 2004-05 rozegrał także  13 meczów w Reprezentacji Polski dla której zdobył 68 punktów, co daje mu średnią 5,2 punktu (dane za plkhistory.ugu.pl).

„Bardzo się cieszę że po raz trzeci będę członkiem sportowej rodziny ROSY Radom. Ambicje i plany zespołu sprawiają, że z dużą energią i optymizmem podchodzę do najbliższgo sezonu. Nie mogę się już doczekać przyjazdu do Radomia i ciężkiej pracy, na którą przygotowuje się już od kilku tygodni.” – powiedział dla oficjalnej strony klubu Hubert Radke.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *