Kto środkowym w Zielonej Górze?

Na dzisiejszej konferencji prasowej kierownictwo Stelmetu Zielonma Góra ogłosiło, iż sztab szkoleniowy przetestuje dwóch kolejnych graczy, tym razem środkowych. Tym samym szansę na grę w Zielonej Górze mieć będą Tomasz Nowakowski i Milos Lopicić.


Nowakowski (22 lata, 209 cm) w zeszłym sezonie był zawodnikiem pierwszoligowego Startu Gdynia. Zdobywał średnio 2,3 punktu i 1 zbiórkę na mecz, ale grał bardzo króko, był bowiem dopiero trzecim środkowym, klubu z Gdyni. Wcześniej reprezentował kluby ze Strzelec Opolskich, Wrocławia, grał także w Słowenii (m.in. Luka Kope, TCG Mercator Skofja Loka, Union Olimpija Lublana).
Z kolei pochodzący z Czarnogóry Lopicić (22 lata, 216 cm) przez ostatnie siedem sezonów występował w barwach zespołu  KK Lovcen Cetinje z Czarnogóry. W ubiegłym sezonie zanotował średnio 17.7 punktu oraz 8.6 zbiórki.
O tym, czy zostaną w Zielonej Górze, zadecyduje sztab szkoleniowy klubu.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wichniarz nowym zawodnikiem Turowa.

Weteran polskich parkietów, w ostatnim sezonie reprezentujący Kotwicę Kołogrzeg, został kolejnym, nowym nabytkiem, 4-krotnych wicemistrzów Polski. Łukasz Wichniarz, bo o...

Zamknij