Kolejny reprezentant U20 w Starcie Gdynia

Start Gdynia nie zwalnia swojej ofensywy transferowej wśród krajowych zawodników. Kolejnym nabytkiem ubiegłorocznego zwycięzcy I ligi został rozgrywający Sebastian Kowalczyk. To trzeci zawodnik AZS Politechniki Warszawskiej, który dołączył do drużyny Davida Dedeka.

Sebastian Kowalczyk grał wraz z reprezentacją do lat 20 na tegorocznych Mistrzostwach Europy Dywizji B na których Polacy zajęli 5 miejsce. Dla 18 letniego obrońcy to będzie drugi sezon na parkietach PLK.

Ubiegły sezon Kowalczyk rozpoczął w II ligowych rezerwach Politechniki, gdzie notował 14,6 punktu, 5,4 zbiórki i 4,1 asysty na mecz. Dobre występy i problemy kadrowe pierwszej drużyny pozwoliły mu jednak w drugiej części sezonu zadebiutować w PLK. W 18 występach przebywał na parkiecie średnio ponad 14 minut raz wychodząc nawet w pierwszej piątce AZS PW. Podczas swoich występów zdobywał średnio 4,7 punktu i 1,6 asysty na mecz.

Na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy do lat 20 był zmiennikiem Grzegorza Grochowskiego. Pokazał się z dobrej strony wchodząc z ławki i w niecałe 18 minut gry zdobywając średnio 4,1 punktu, 2,9 zbiórki, 2,4 asysty i 1,1 przechwytu na mecz. W składzie Startu Gdynia dołączy do kolegi z reprezentacji Macieja Kucharka.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *