Ex obrońca Śląska zostaje na dłużej we Włoszech.

Obrońca, który swego czasu trafił do Ślaska Wrocław pod skrzydła Andreja Urlepa – Dawan Robinson – zdecydował się na zmianę barw klubowych. Robinson ma w swojej karierze występy na Dolnym Śląsku, podczas których zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Dawan błyszczał na parkietach drugiej ligi włoskiej, w barwach Trenkwalder Reggio Emilia, notując średnie 18.0pkt, 4.6zb, 2.7as i 2.4przech podczas 28 spotkań. Za sprawą świetnej postawy Amerykanina jego team wygrywał rozgrywki i awansował do ekstraklasy.

Trenkwalder Reggio Emilia wygrali 20 z 28 spotkań a Robinson został wybrany do najlepszej piątki rozgrywek w II-lidze. Teraz swoją przydatność będzie miał okazję udowodnić w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy, gdyż sternicy z klubu zdecydowali się na parafowanie nowej umowy ze swoim liderem zespołu.

Robinson w przeszłości występował również w II-lidze francuskiej dla Limoges, w PLK dla Śląska Wrocław oraz w dwóch innych klubach ligi włoskiej – Umanie Reyer Venezia i Prima Venoli. Poprzedni sezon był dla 30-latka najlepszym w dotychczasowej karierze.

Do Śląska dołączył w sezonie 2007-8, a prowadziło go dwóch trenerów Andrej Urlep i Rimas Kurtinatis. W tym czasie Asco Śląsk Wrocław awansowali do półfinału MP, przegrywając batalię o finał z Turowem Zgorzelec. W finale pocieszenia tzn. w meczu o brąz ograli oni natomiast Polpak Świecie, Mihailo Uvalina.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *