PC SIDEn Toruń zamyka skład.

Zespół kierowany od nowych rozgrywek przez trenera-weterana polskich parkietów, Eugeniusza Kijewskiego zakończył budowę składu. Wczoraj zakontraktowano ostatnich dwóch zawodników, którzy w dalszej perspektywie mają dać torunianom awans do ekstraklasy.

Kilka dni wcześniej zespół zasilili (lub przedłużyli umowy) gracze z doświadczeniem w PLK jak Jacek Jarecki, Sławomir Sikora oraz Łukasz Żytko. Wczoraj klub poinformował o kolejnym graczu, który może dać dodatkowe możliwości popularnemu Kijkowi..

 Pierwszym nabytkiem jest 25-letni Aleks Perka, znany bliżej fanom Anwilu Włocławek i Polonii Warszawa.  Ex gracz AZS-u Kutno notował w poprzednim sezonie 13 oczek na mecz i  ma wzmocnić pozycję skrzydłowego. Perka (201 cm wzrostu) to absolwent amerykańskiego Rice University, który lubuje się w efektownych wsadach piłki do kosza. 

Drugim nowym graczem jest natomiast 27-letni Radosław Plebanek, który zdecydował się na prolongatę umowy z PC SIDEn. Nominalna dwójka dołączyła do zespołu z Torunia z KK Świecie, w poprzednim sezonie i bardzo dobrze wywiązywała się z obowiązków na parkiecie, notując 11.8pkt i 5.6zb na mecz.

Ciekawe czy po ostatnich wzmocnieniach torunianom będzie bliżej do esktraklasy?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *