PC SIDEn Toruń zamyka skład.

Zespół kierowany od nowych rozgrywek przez trenera-weterana polskich parkietów, Eugeniusza Kijewskiego zakończył budowę składu. Wczoraj zakontraktowano ostatnich dwóch zawodników, którzy w dalszej perspektywie mają dać torunianom awans do ekstraklasy.

Kilka dni wcześniej zespół zasilili (lub przedłużyli umowy) gracze z doświadczeniem w PLK jak Jacek Jarecki, Sławomir Sikora oraz Łukasz Żytko. Wczoraj klub poinformował o kolejnym graczu, który może dać dodatkowe możliwości popularnemu Kijkowi..

 Pierwszym nabytkiem jest 25-letni Aleks Perka, znany bliżej fanom Anwilu Włocławek i Polonii Warszawa.  Ex gracz AZS-u Kutno notował w poprzednim sezonie 13 oczek na mecz i  ma wzmocnić pozycję skrzydłowego. Perka (201 cm wzrostu) to absolwent amerykańskiego Rice University, który lubuje się w efektownych wsadach piłki do kosza. 

Drugim nowym graczem jest natomiast 27-letni Radosław Plebanek, który zdecydował się na prolongatę umowy z PC SIDEn. Nominalna dwójka dołączyła do zespołu z Torunia z KK Świecie, w poprzednim sezonie i bardzo dobrze wywiązywała się z obowiązków na parkiecie, notując 11.8pkt i 5.6zb na mecz.

Ciekawe czy po ostatnich wzmocnieniach torunianom będzie bliżej do esktraklasy?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Velibor Radović asystentem Mihailo Uvalina.

Velibor „Borko” Radović został nowym asystentem trenera Stelmetu Zielona Góra, Mihailo Uvalina. Serbski szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Pawła Blechacza. Nowy...

Zamknij