Cesnauskis zamienia Słupsk na Zieloną Górę.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji ze strony nowego pracodawcy, ale agent zawodnika potwierdził wiadomość na swojej stronie. Po 6 latach gry w Czarnych Słupsk, Litwin z polskim paszportem, zmienia otoczenie.

Kilka dni temu donosiliśmy, iż zawodnik jest bliski pozostania w swojej dotychczasowej drużynie. W międzyczasie jednak gracz dostał bardzo poważną ofertę z trzeciej drużyny Tauron Basket Ligi i postanowił skorzystać z niej.

Tym samym, Mantas Cesnauskis podpisał kontrakt z zielonogórskim klubem. 31 – letni Litwin z polskim paszportem będzie świetnym uzupełnieniem duetu Walter Hodge – Kamil Chanas.

Mierzący 189cm rzucający w ubiegłych rozgrywkach Tauron Basket Ligi na parkiecie spędzał średnio 23 minuty, notując w tym czasie na swoim koncie nieco ponad dziewięć punktów (9,2).

Pozyskaniem Cesanuskisa miał być wcześniej zainteresowany Trefl Sopot, ale negocjacje nie przyniosły oczekiwanego rozstrzygnięcia i koszykarz związał się ze Stelmetem Zielona Góra.

Teraz w ekipie Mihailo Uvalina będzie ważnym zmiennikiem na pozycjach numer 1 i 2, a ważnym atutem obwodowego gracza jest oczywiście polskie obywatelstwo.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *