Rośnie liczba chętnych na usługi Hrycaniuka.

Jak informowaliśmy wcześniej, Zastal Zielona Góra ma ciągle nadzieję na pozyskanie środkowego polskiej kadry Adama Hrycaniuka. Co ciekawe, sternicy klubu z Winnego Grodu również mają nadzieję na pozyskanie dotychczasowego klubowego kolegi, imiennika, Adama Łapety a oferty dla obu panów leżą gotowe do podpisu. Czy zatem dwóch Adamów w jednym stanie domu? 

Nie jest tajemnicą, iż w ekipie Mistrzów Polski i przy rządach Kestutisa Kemzury dochodzie do rewolucji w składzie trójmiejskiej ekipy. Spora część podstawowych zawodników jak: Przemysław Frasunkiewicz, Łukasz Seweryn, Przemysław Zamojski, Michael Kuebler, Donatas Motiejunas oraz Adam Łapeta opuścili szeregi Asseco Prokomu w poszukiwaniu pracy w innej części kraju (lub już znalazła). Najbardziej rozchwytywanym graczem wydaje się jednak Hrycaniuk..

Firma Stelmet, która staje się mocnym wsparciem dla zielonogórskiego klubu wystosowała kontrofertę Asseco Prokomowi i chce ubiec Mistrza Polski przy angażu ich reprezentanta. Ponadto trener Mihailo Uvalin i jego sztab mają nadzieję, iż kluczowa pozycja numer 5 będzie wybitnie polska, a w rolach głównych wystąpią Hrycaniuk oraz Łapeta.

Jak podał serwis Sportando.net usługami Adama Hrycaniuka zainteresowany jest również lokalny rywal Gdynian, który niedawno przechwycił Przemysława Zamojskiego, Trefl Sopot. Którą opcję wybiorą zatem nasi kadrowi podkoszowi i czy obaj wyjadą do Zielonej Góry?

Na dniach powinniśmy uzyskać pełną odpowiedź. Nie ulega wątpliwości, iż Zastal może mieć najsilniejszy polski desant w PLK, gdyby udało się przechwycić obu Adamów (ważne umowy mają K.Chanas, M.Sroka, P.Stelmach, a media spekulują o transferze M.Cesnauskisa posiadającego polski paszport).

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *