Wołoszyn rozstał się z Włocławkiem

Bartłomiej od 2005 roku występował w Anwilu Włocławek. Nadszedł jednak czas pożegnań. Od przyszłego sezonu nowym pracodawcą tego mierzącego 198 cm wzrostu zawodnika będzie AZS Koszalin.

Wołoszyn jest wychowankiem Stali Stalowa Wola. W kolejnych etapach kariery występował w ekipach SMS PZKosz z Warki oraz Kozienic. Wreszcie w 2005 roku trafił do Anwilu Włocławek. Na początku jego rola w zespole była znikoma, ale z roku na rok wzrastała. Wołoszyn swego czasu uważany był za duży talent. Pojechał nawet na Mistrzostwa Europy 2007. W pewnym momencie jego rozwój jakby się zatrzymał. Doszły do tego jeszcze kontuzje. „Wołek” stracił niemal cały sezon 2010/2011. W poprzednich rozgrywkach notował 4 punkty oraz 1.7 zbiórek.

Wydawało się, że Wołoszyn już na stałe będzie zespolony z włocławskim klubem. Kibice już dawno stracili jednak do niego cierpliwość, a teraz jeszcze osoby decyzyjne nie miały zbyt dużej chęci, aby zatrzymać tego koszykarza. Na pewno Wołoszyn to niespełniony talent, który nie rozwinął się tak jak się zapowiadało. Zobaczymy teraz jak pójdzie mu w Koszalinie. Na brak minut pewnie nie będzie narzekał, bo przecież jest Polakiem i może występować jako rzucający obrońca lub niski skrzydłowy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *