Lichodzijewski kolejnym wzmocnieniem Farmaceutów.

logotyp Polpharma Starogard Gd.Aleksander Lichodzijewski, po Danielu Szymkiewiczu, Wojciechu Frasiu oraz Benie McCauley’u to czwarty i zarazem ostatni nowy nabytek Polpharmy Starogard Gdański w letnim okresie transferowym. Prezes SKS SSA, Roman Olszewski przyznał, iż to ostatnie wzmocnienie przed przygotowaniami do sezonu 2012-13. Gracz na pozycję numer 4 w poprzednich rozgrywkach i 28 spotkaniach zdobywał średnio 12.0 punktów i 5.2 zbiórki na mecz.

Wcześniej umowy z Polpharmą Starogard Gdański podpisali: Uros Mirković, Marcin Nowakowski, Jawan Carter, Łukasz Majewski, Bartosz Sarzało, Kacper Radwański, Ben McCauley, Wojciech Fraś oraz Daniel Szymkiewicz.

Lichodzijewski był zmuszony opuścić stolicę Wielkopolski, gdyż oficjalnie PBG Basket wystąpił z TBL. 28-latek znalazł zatrudnienie na Kociewiu, gdzie wraz z Urosem Mirkovićem powalczy o minuty na pozycji silnego skrzydłowego.  Najprawdopodobniej w zespole Wojciecha Kamińskiego nie będzie też dodatkowego gracza (obok Bena McCauley’a) na pozycję numer 5 i wiele wskazuje na to, iż obaj skrzydłowi – Mirković – Lichodzijewski – mogą momentami występować razem i w w tym samym czasie na boisku.

Jak oceniacie skład przebudowanej Polpharmy (?), która w poprzednim sezonie borykała się z problemami i nie zdołała awansować do czołowej ósemki. Czy są realne szanse na powtórzenie sukcesów z ostatnich lat tzn. wygrana w Pucharze Polski czy brąz Mistrzostw Polski (?).

Pin It

2 komentarze/y

  1. Myślę, że powtórka takich sukcesów nie jest możliwa. Mam jedynie nadzieję, że nie będzie takiej błazenady jak w trakcie zeszłego sezonu czasami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *