Zamojski wraca do Sopotu.

Wychowanek Truso Elbląg i do niedawna starter Mistrzów Polski, Asseco Prokomu Gdynia przenosi swoje koszykarskie talenty do Trefla Sopot. Wg naszych ustaleń reprezentant Polski i 6-krotny Mistrz Polski porozumiał się w sprawie kontraktu z sopockim zespołem i będzie kolejnym wzmocnieniem drużyny Zana Tabaka.

Foto: Mariusz Mazurczak

Dziś na konferencji prasowej poinformowano nas oficjalnie o angażu – wcześniej przez nas awizowanych Piotra Dąbrowskiego, Mateusza Jarmakowicza oraz Michała Michalaka. Przedstawiono również oficjalnie następcę Karlisa Muiznieksa.

Wietrzenia składu ciąg dalszy co pokazał dzień wczorajszy, kiedy Trefl zgodził się wypożyczyć swoich młodych graczy – Frasia i Szymkiewicza – do Polpharmy. Łukasz Wiśniewski przeniósł się do pobliskiego Koszalina, a Marcin Stefański znalazł zatrudnienia (powrót) na Dolnym Śląsku. Sporo też mówi się o przenosinach do Mistrzów Polski, Asseco Prokomu Gdynia, Łukasza Koszarka (na którego czeka już tylko podpis pod ustalonym kontraktem). Wygląda na to, że poprzednie lata i nowy sezon połączy tylko osoba kapitana drużyny, Filipa Dylewicza.

Wracając do osoby Zamojskiego (10.5pkt i 3.6zb na mecz w sezonie 2011-12), to wiele wskazuje na to, iż on będzie jednym z głównych liderów przebudowanego Trefla. Jego akcje nie stały aż tak wysoko w Gdyni, jak za kadencji Tomasa Pacesasa, a po dojściu do składu Piotra Pamuły (który parafował umowę z klubem przed kilkoma dniami) trener Kestutis Kemzura będzie starał się znaleźć bardziej wartościowego strzelca. Przede wszystkim mniej podatnego na kontuzje.

Przemkowi życzymy powodzenia i przede wszystkim WIELE ZDROWIA!!

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *