Seweryn w Anwilu

Łukasz Seweryn przenosi się z zespołu Mistrza Polski do Anwilu Włocławek podała oficjalna strona klubu z województwa kujawsko-pomorskiego. Rzucający obrońca podpisał z klubem roczny kontrakt. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał inny gracz reprezentujący w ubiegłym sezonie Asseco Prokom Przemysław Frasunkiewicz.

Seweryn to doświadczony specjalista od rzutów z dystansu. Zbliżający się sezon będzie jego trzynastym na parkietach PLK. Nowy gracz Anwilu ma za sobą też 3 występy w reprezentacji Polski.

W ubiegłym sezonie rzucający obrońca zdobywał dla Asseco we wszystkich rozgrywkach średnio ponad 5 punktów na mecz. W PLK trafiał z 42% skutecznością z dystansu oddając średnio ponad 3 rzuty zza łuku w meczu. Wcześniejszy sezon stracił prawie w całości przez kontuzję.

Anwil Włocławek powoli kompletuje polski trzon zespołu. Mając już bardzo dobrych i solidnych zawodników z polskimi paszportami na pozycjach od 1 do 4. Wciąż nieznana jest przyszłość Dardana Berishy, który wolnym zawodnikiem i chciałby grać za granicą. Wszystkie doniesienia transferowe i aktualne składy znajdziecie na naszej karuzeli transferowej PLK.

Alik

Koszykarz amator. Jeden z niewielu zagorzałych kibiców NCAA w Polsce. Śledzi też rozgrywki młodzieżowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. janek napisał(a):

    Seweryn w ubiegłym sezonie grał w Anwil i Stulecie.

  2. woy napisał(a):

    spójrz na datę @Janek , znalazłeś news z zeszłych wakacji;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ME U16: Nie podołaliśmy Grecji

W pierwszym meczu odbywających się na Litwie i Łotwie Mistrzostw Europy do lat 16 Polska kadra złożona z zawodników roczników...

Zamknij