13 klubów chce grać w PLK

Pomimo wcześniejszych doniesień Kotwica Kołobrzeg wystąpiła o licencję na grę w PLK w przyszłym sezonie. Zgłoszenia przesłało też 12 innych klubów w tym 10 grających w Tauron Basket Lidze w ubiegłym sezonie i 2 z I ligi. 

Kluby, które zgłosiły się do gry w PLK: Asseco Prokom Gdynia, Trefl Sopot, Stelmet Zielona Góra, PGE Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk, WKS Śląsk Wrocław, AZS Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, Jezioro Tarnobrzeg, Polpharma Starogard Gdański, Start Gdynia i Rosa Radom. Zgłoszenia nie wpłynęły od: PBG Basket Poznań, AZS Politechnika Warszawska i ŁKS Łódź. Z zaproszenia do gry w PLK nie skorzystały także I-ligowe kluby MKS Dąbrowa Górnicza i Znicz Basket Pruszków.

Najbardziej interesująca jest sytuacja w Kołobrzegu, gdzie miasto będące głównym sponsorem klubu zdecydowało o jego likwidacji. Władze spółki najwyraźniej jednak podjęły walkę o zdobycie brakujących w budżecie środków. Może chodzić nawet o 600 tys. z 2 mln złotych wymaganego budżetu. Kotwica to klub z długimi tradycjami, który w ostatnich sezonach nieprzerwanie grał w PLK. Oby walka o utrzymanie zespołu zakończyła się sukcesem.

Decyzje o przyznaniu licencji klubom mają zostać podjęte w przyszłym tygodniu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *