Czarni Słupsk znaleźli jedynkę.

Po przedłużeniu umowy o kolejny rok w Mantasem Cesnauskisem oraz podpisaniu kontraktu z Odedem Brandweinem, sternicy słupskiego klubu wraz z nowym trenerem, wybrali długo wyczekiwanego przez kibiców rozgrywającego. Mierzący 185cm, mający 28 lat na karku i występy w BK Ventpils na Łotwie postara się zastąpić Stana Burrella w nowym sezonie.

Todd Abernethy to typowy obieżyświat, który w swojej karierze poza USA starał się zarabiać na życie grą w koszykówkę, w ligach: holenderskiej, estońskiej czy ukraińskiej..

Ma on na koncie w Halychynie na Ukrainie, Tartu Ulikool w Estonii czy Nijmegen w Holandii.

Cennym doświadczeniem gracza są występy w Eurocup a w szeregach BK Ventpils notował on średnie: 8.7pkt, 3.7as i 3.0 zb. Jego mocną stroną są rzuty z półdystansu i dystansu; podczas ostatnich rozgrywek pod patronatem FIBA trafiał on z 40% skutecznością zza łuku i blisko 46% celnością za dwa punkty.

Abernethy jet drugim Amerykaninem w składzie Mariusa Linartasa. Pierwszym transferem zza oceanu nowego prowadzącego był center Yemi Gadri-Nicholson, który ostatnie dwa lata spędził w czeskim Prostejovie, zdobywając srebrne medale Mistrzostw Czech. Valdas Dabkus i Oded Brandwein to z kolei inni nowi gracze, zagraniczni, słupskiego klubu. Skład Czarnych prezentuje się teraz następująco:

1. Abernethy, Brandwein

2. Cesnauskis

3.  Dutkiewicz, Kostrzewski

4. Dabkus, Nowakowski

5. Gadri-Nicholson, Tomaszek

Pin It

1 komentarz

  1. Nie będzie żadnego Mantasa. Czarni mieli 220tys. $ na 3 ostatnich graczy, rozgrywajek i center kosztowali po ok.80tys. $ za sezon. Zostało 60 na strzelca, ale ponoć tych na rynku tak sporo że są tańsi od pozycji 1 czy 5. Prawdopodobnie będzie młodziak po uczelni i koniec składu. na mantasa brak miejsca w salary :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *