Polpharma ma kolejnych nowych zawodników

Polpharma Starogard Gdański pozyskała kolejnych zawodników do swojego zespołu. Po podpisaniu kontraktów między innymi z Jamalem Carterem i Urosem Mirkoviciem, zespół zdecydował się również na współpracę z Danielem Szymkiewiczem i Wojciechem Frasiem, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Trefla Sopot.

Fraś do tej pory rozegrał w PLK 7 meczów (w ciągu nieco ponad 2 minut rzucał średnio 1,3 pkt.). Zanim trafił do Sopotu, grał w Zniczu Basket Pruszków. Szymkiewicz z kolei, który karierę rozpoczynał w Bryzie Kolbudy, grał przez chwilę we Wrocławiu, aby potem trafić do Sopotu. W PLK do tej pory rozegrał 9 spotkań (w 5 minut zdobywał średnio 1 pkt.). Jest wicemistrzem świata do lat 17 w roku 2010.

Obydwaj zawodnicy w Treflu Sopot pełnili role marginalne, jednak w Kociewskich Diabłach może się to zmienić. Ich kontrakty będą obowiązywać przez dwa lata.
Wojciech Fraś (202 cm, 21 lat) gra na pozycji silnego skrzydłowego (może też występować jako środkowy), natomiast Daniel Szymkiewicz (191 cm, 17 lat) gra jako rzucający obrońca. Szymkiewicz będzie najprawdopodobniej zmiennikiem Jawana Cartera, Fraś z kolei zastępować będzie Urosa Mirkovicia.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
13 klubów chce grać w PLK

Pomimo wcześniejszych doniesień Kotwica Kołobrzeg wystąpiła o licencję na grę w PLK w przyszłym sezonie. Zgłoszenia przesłało też 12 innych...

Zamknij