J.J. Montgomery jednak w Rosie Radom!

Jeszcze w zeszłym tygodniu Jeremy Montgomery, znany polskim kibicom Tauron Basket Ligi z gry w takich zespołach jak Górnik Wałbrzych czy AZS Koszalin, mówił, że nie podpisał jeszcze umowy z żadnym klubem. Głośno mówiło się o tym, że amerykański obrońca jest bliski podpisania kontraktu z beniaminkiem TBL, Rosą Radom, jednak on sam nie zdradzał szczegółów mówiąc, że wszystko jest jeszcze możliwe, a Koszalin, w którym mieszkał przez ostatni rok, to dla niego idealne miejsce. Wczoraj okazało się jednak, że JJ nie zostanie w Koszalinie, na co liczyli kibice AZS-u – podpisał bowiem kontrakt z Rosą Radom.

„- Teraz mogę już powiedzieć oficjalnie, że w przyszłym sezonie zagram w Rosie. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że udało nam się zakończyć negocjacje bardzo szybko i już na trzy miesiące przed sezonem wiem gdzie będę grał – mówi Montgomery, dodając: – Obecnie trenuję indywidualnie, aby zjawić się w Radomiu w dobrej formie. Mam wielką motywację do gry!” – mówił Montgomery portalowi sportowefakty.pl

Dla Radomia to niewątpliwie dobra wiadomość. Nowa w ekstraklasie drużyna kompletuje skład, a trzeba przyznać, że JJ będzie dla niej bardzo dobrym wzmocnieniem. Podczas gry w AZS Koszalin Montgomery wielu przeciwnikom przysłowiowo „zalazł za skórę”, oddając na parkiecie duszę za grę i zdobywając nawet 37 punktów w jednym spotkaniu, jak w rozpoczynającym poprzedni sezon meczu z Polpharmą. Średnio w sezonie zdobywał w meczu 12,7 punktu i miał 4 zbiórki.

Montgomery to pierwszy – i ponoć ostatni – Amerykanin w Rosie Radom i zarazem czwarty obcokrajowiec w tej drużynie.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na koniec pierwszej rundy ME U20 Polacy rzucili 119 punktów

Polacy bez problemów rozbili zespół Luksemburga zdobywając 119 punktów w ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 20...

Zamknij