Cesnauskis zostanie jednak w Słupsku

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć Mantas Cesnauskis jest bliski pozostania na kolejny sezon w Enerdze Czarnych Słupsk. Litwin reprezentuje barwy tej drużyny od 2006 roku i to byłby jego 7 sezon w klubie. 

Cesnauskis posiada także od 2010 roku polskie obywatelstwo. Ożenił się z mieszkanką Słupska, z którą ma kilkuletnią córkę. Jest ikoną Czarnych i jak sam przyznaje w Słupsku czuje się tak dobrze jak na Litwie. Jego przywiązanie do Słupska może przesądzić o pozostaniu w klubie choć w podobnej roli zatrudniono już Odeda Brandweina.

Mantas Cesnauskis w ostatnim czasie łączony był z Treflem Sopot, a menadżer Czarnych Marcin Sałata podkreślał, że z Brandweinem szybciej udało się dojść do porozumienia. Wydawało się, że dla popularnego „Mentosa” może po raz pierwszy od 6 lat zabraknąć miejsca w słupskiej drużynie. Według naszych doniesień zawodnik ma jednak podpisać roczną umowę z klubem i zostać w Czarnych na kolejny sezon.

Cesnauskis to zawodnik mogący grać na pozycjach 1 i 2. Jak podkreśla najlepiej czuje się w roli zmiennika i tak był wykorzystywany przez ostatnie sezony w Słupsku. Pomimo tego zawsze był jednym z lepszych strzelców zespołu. W swojej karierze na parkietach PLK zdobył już ponad 2000 punktów jednak ważniejsze dla niego od indywidualnych statystyk są zwycięstwa zespołu. W ostatnim sezonie notował 9,2 punktu, 2,1 asysty i 1,1 przechwytu na mecz. To zawodnik grający bardzo zespołowo, o dużym boiskowym IQ.

Aktualne składy drużyn znajdziecie na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

2 komentarze/y

    • Pisałem co najwyżej, że jest blisko zawarcia umowy i że ponoć jest już dogadany z klubem (takie informacje dostaliśmy z naszego źródła). Nigdy nie pisałem, że to przesądzone. Jak już gdzieś zaznaczałem w komentarzach dopóki umowa nie zostanie podpisana i oficjalnie potwierdzona nic nie jest przesądzone. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *