Yemi Nicholson środkowym Czarnych

Yemi Nicholson, a właściwie Bertengeh Gadri-Nicholson, podpisał kontrakt z zespołem Energii Czarnych Słupsk. Amerykański środkowy w ostatnim sezonie występował w czeskim zespole BK Prostejov. Ma za sobą też epizod w D-League w drużynie Austin Toros.

To potężnie zbudowany zawodnik mierzący 208 cm i ważący 116 kg o dużym zasięgu ramion. Wydaje się idealnym graczy do walki pod koszami po obu stronach parkietu. Dobrze zbiera i blokuje, nie ma problemów ze zdobywaniem punktów w pomalowanym.

29-letni Amerykanin ostatni sezon w czeskiej lidze może zaliczyć do udanych. Notował 11,8 punktu, 8,0 zbiórek i 1,2 bloku w 24 minuty spędzane na parkiecie. Dobrze też spisywał się w rozgrywkach EuroCup i EuroChallenge, gdzie notował tylko nieco gorsze średnie. Nicholson grał także w NCAA w drużynie Denver w konferencji Sun Belt. Na trzecim roku zdobył nagrodę Sun Belt Player of the Year, a na czwartym nagrodę dla najlepszego defensora konferencji.

Zespół ze Słupsk poszukuje też zawodnika zagranicznego na pozycję rozgrywającego. Wcześniej informowaliśmy o zainteresowaniu Serbem Slobodanem Dundjerskim w ostatnim czasie z Czarnymi łączony jest Amerykanim Lorenzo Williams, który ostatni sezon spędził w lidze węgierskiej. Wszystkie doniesienia transferowe możecie znaleźć na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *