Czarni Słupsk zainteresowani Dundjerskim

Jak donosi portal sportando.net Energa Czarni Słupsk zainteresowani są zakontraktowaniem rozgrywającego Slobodana Dundjerskiego. 24-letni mierzący 190 cm Serb ostatni sezon spędził w Vojvodinie Nowy Sad. Był też reprezentantem Serbii na Mistrzostwach Europy U16 w 2004 i U18 w 2006 roku. 

W ostatnim sezonie w serbskiej ekstraklasie zawodnik notował średnio 9,3 punktu i 4,7 asysty w niecałe 25 minut gry. Zawodnikiem interesuje się też klub Radnicki Kragujevac, który gra w Lidze Adriatyckiej i Serbskiej. W ubiegłym sezonie rozgrywający był na celowniku Turowa Zgorzelec, ale wciąż miał kontrakt z klubem i negocjacje zostały przerwane.

Dundjerski w swojej karierze reprezentował barwy klubów z Belgradu: Crvena Zvezda, Mega Vizura i OKK, a jeden sezon spędził na Litwie grając w drużynie Marijampole Suduva.  W swoich klubach miał okazję grać także w Lidze Bałtyckiej i Bałkańskiej.

To zawodnik z dużym potencjałem, który miał świetny sezon rok temu w OKK Belgrad. W rozgrywkach Ligi Bałkańskiej notował wtedy 11,1 punktu, 5,9 zbiórki, 3,6 asysty i 3,4 przechwytu na mecz. Natomiast w Serbskiej Lidze zdobywał średnio 14,0 punktów, 4,6 zbiórki i 4,5 asysty w spotkaniu. W ostatnim sezonie poprawił za to nieco grę na dystansie i trafiał za trzy z 31,6% skutecznością przy bardzo dobrej 53,6% skuteczności rzutów za dwa.

Aktualne składy oraz doniesienia związane z zainteresowaniem klubów poszczególnymi zawodnikami możecie znaleźć na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

1 komentarz

  1. Ciekawe to juz nie ma tego typu młodych polskich zawodników, wolni z tego co wiem są: Kamil Łączyński 23 lata (ostatnio AZS Koszalin) Tomasz Śnieg 23 lata ,(ostatnio Polpharma)obaj przeszli szkolenie w kadrach od U14 do U20, Łukasz Wilczek 26 lat (ostatnio AZS PW) Myślę że są nie gorsi a pewnie za mniejszą kasę Co na to prezes Słupska?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *