Zbigniew Białek zagra w Śląsku Wrocław

Po Robercie Skibniewskim i Marcinie Stefańskim, kolejny Polak podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław. Jest nim Zbigniew Białek, który ostatnie dwa sezony spędził w Czarnych Słupsk.


Podpisane kontrakty ze Śląskiem mają obecnie: Skibniewski, Stefański, Bartosz Bochno, Piotr Niedźwiedzki, Jakub Koelner i Kacper Sęk. Klub, którego nowym trenerem został niedawno Paweł Turkiewicz poszukiwał jeszcze jednego Polaka, gwarantującego poziom odpowiadający wymogom PLK.

30-letni skrzydłowy ostatniego sezonu nie może zaliczyć do udanych, dlatego szukał zespołu, w którym będzie mógł się odbudować, a teraz będzie miał na to szansę przy tak dobrym rozgrywającym, jak Robert Skibniewski. W rozgrywkach 2011/12 notował średnio 6.8 punktów, 4.4 zbiórki i trafiał tylko 47% rzutów z gry.

Białek podpisze kontrakt ze Śląskiem na rok, a wrocławski klub skupi się teraz na poszukiwaniach graczy zagranicznych. Bardzo prawdopodobne, że pozycje 2, 3 i 5, na których Śląsk najbardziej potrzebuje wzmocnień, zostaną obsadzone zawodnikami z USA, a ich nazwiska poznamy w przeciągu najbliższych tygodni.

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *