Ignerski oficjalnie w Serie A.

Reprezentant Polski Michał Ignerski został zawodnikiem Dinamo Sassari przekazała dzisiaj oficjalnie informację strona internetowa włoskiego klubu. W poprzednim sezonie reprezentant Polski występował w Rosji broniąc barw drużyn BK Niżny Nowogród i Lokomotiw Kubań.

We wcześniejszych latach Ignerski reprezentował między innymi takie kluby jak Cajasol Sewilla czy Besiktas Stambuł. W PLK ostatni raz grał w Anwilu Włocławek w sezonie 2005/06. Obecnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą przygotowuje się do eliminacji do Eurobasketu 2013.

Pierwszą część ostatniego sezonu polski skrzydłowy w Niżnym Nowogrodzie, gdzie był jednym z liderów zespołu. Z drużyną grał zarówno w rozgrywkach ligi rosyjskiej jaki i EuroChallenge oraz VTB. We wszystkich notował średnio dwucyfrowe zdobycze punktowe. Najlepiej radził sobie jednak w VTB, gdzie notował 14,6 punktu i 4,8 zbiórki na mecz rzucając z 44% skutecznością za trzy.

Po transferze w marcu do Lokomotiwu Kubań spisywał się już nieco słabiej, a jego czas gry spadł z dwudziestu kilku minut do nieco ponad dziesięciu. W rozgrywkach ligi rosyjskiej dla drużyny z Kubania notował 6,1 punktu i 3,3 zbiórki na mecz.

W ubiegłym sezonie nowy zespół Michala Ignerskiego zajął 4 miejsce w sezonie zasadniczym i uległ dopiero w półfinale play-off późniejszemu Mistrzowi Włoch drużynie Montepaschi Siena.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *