Szubarga i Frasunkiewicz w Anwilu

Kolejny rozgrywający przedłużył umowę ze swoim zespołem – Krzysztof Szubarga na kolejny sezon zostaje w Anwilu Włocławek podały na dzisiejszej konferencji prasowej władze klubu. Oprócz niego polski skład zespołu wzmocnił występujący w ubiegłym sezonie w Gdyni skrzydłowy Przemysław Frasunkiewicz.

Podobnie jak wiele klubów Anwil rozpoczął budowę składu od graczy z polskimi paszportami. W rotacji drużyny z Włocławka ważną rolę powinien pełnić też Bośniak z podwójnym paszportem Seid Hajrić oraz grający obecnie na ME U20 Dywizji B Michał Sokołowski.

Dla Krzysztofa Szubargi będzie to trzeci sezon w barwach Anwilu Włocławek. Wcześniej barwy tego klubu reprezentował w latach 2009/10 i 2011/12 z przerwą na grę w Asseco, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. To jeden z czołowych polskich rozgrywających i Ales Pipan widział go w naszej reprezentacji. Zawodnik jednak zrezygnował w tym sezonie z występów w kadrze ze względu na nieuregulowane zobowiązania przez PZKosz. W ostatnim sezonie rozgrywający z powodzeniem odbudował formę po kontuzji której nabawił się występując w meczach eliminacji do ME. W barwach Anwilu notował 11,9 punktu, 4,3 asyst i najwięcej w lidze 1,7 przechwytu na mecz.

Przemysław Frasunkiewicz wraca do Anwilu, w którym grał w sezonie 2004/05. Ostatnie dwa sezony spędził w Asseco Prokomie Gdynia. To doświadczony 33-letni skrzydłowy, który w PLK pokazał, że wciąż jest lepszy od wielu młodszych kolegów z innych zespołów. Wchodząc z ławki dla drużyny z Gdyni zdobywał 6,1 punktu i 2,8 zbiórki rzucając z 42% skutecznością za 3. Z zespołem występował także w Eurolidze i Lidze VTB, gdzie jego średnie na tle lepszych zespołów były nieco mniej okazałe.

Jak donosi serwis 2takty.com zespół jest też bliski zakontraktowania niskiego skrzydłowego z zagranicy. Doniesienia transferowe z Włocławka i innych drużyn możecie śledzić na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *