Blassingame też zostaje!

Jak donosi Gazeta Wyborcza Asseco Prokom Gdynia przedłużyło o 2 lata kontrakt ze swoim podstawowym rozgrywającym Jerelem Blassingame’m. To druga zagraniczna gwiazda po Walterze Hodge’u, która zdecydowała się pozostać w swoim dotychczasowym klubie w PLK na najbliższe 2 lata.

Dużo w ostatnim okresie mówiło się o przebudowie zespołu w Gdyni, ale dla działaczy Asseco priorytetem pozostawało zatrzymanie JBlassa. To jest zawodnik wokół którego można budować resztę składu. Przedłużenie umowy z Amerykaninem najprawdopodobniej zamyka kolejną opcję Łukaszowi Koszarkowi, którego wybór ograniczony zostanie do Trefla lub zespołu zagranicznego.

Pochodzący z nowojorskiego Brooklynu rozgrywający w polskiej lidze pojawił się w sezonie 2010/11 w barwach Czarnych Słupsk. Stworzył tam świetny duet z innym efektownie grającym zawodnikiem Cameronem Bennermanem. Po sezonie jego dobra gra zaowocowała przejściem do Mistrza Polski z Gdyni. W barwach Asseco był liderem w trakcie rozgrywek VTB gdzie notował 11,3 punktu i 5,9 asysty na mecz. Słabiej wiodło mu się w Eurolidze, gdzie jego średnie wynosiły 5,4 punktu i 4,5 asysty.

W Tauron Basket Lidze był już jednak największą gwiazdą zespołu prowadząc Asseco do kolejnego Mistrzostwa Polski. Został wybrany MVP finałów i znalazł się też w drugiej piątce najlepszych zawodników sezonu. Jego średnie na polskich parkietach wynosiły 15,3 punktu, 6,5 asysty i 3,5 zbiórki na mecz. Ustanowił również rekord play-off w asystach dwukrotnie w meczach z Zastalem rozdając 14 podań, które zakończyły się punktami. W tych samych play-offach jego rekord pobił w finale Łukasz Koszarek zaliczając 16 asyst.

Pomimo, że Blassingame to już 31-letni zawodnik wciąż dysponuje świetną szybkością i jest nie do zatrzymania w szybkich atakach. Jego pozostanie w Gdyni to świetna wiadomość dla klubu i PLK, która ma kolejną po Walterze Hodge’u gwiazdę wokół której można budować wizerunek. Wydaje mi się też, że dla kibiców obu tych drużyn znane nazwiska są dodatkowym bodźcem, który może przyciągnąć nowych fanów na trybuny. Sprawdźcie resztę doniesień transferowych na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *