Walter Hodge zostaje w Zielonej Górze!

Jedna z największych gwiazd Tauron Basket Ligi Walter Hodge przedłużył o kolejne dwa lata kontrakt z zespołem z Zielonej Góry. To wielki sukces klubu ponieważ zawodnika kusiły drużyny z zagranicy, a najczęściej mówiło się, że Portorykańczyk przejdzie do Cibony Zagrzeb. 

26-letni rozgrywający przyszedł do klubu z województwa lubuskiego w 2010 roku z portorykańskiego klubu Cangrejeros de Santurce. Wcześniej był 2-krotnym mistrzem NCAA w latach 2006 i 2007 z zespołem Florida Gators. W minionym sezonie Hodge poprowadził Zastal do brązowego medalu Mistrzostw Polski zostając MVP rywalizacji o 3 miejsce.

W tym sezonie rozgrywający zielonogórskiego klubu wywalczył także tytuł MVP sezonu regularnego i znalazł się w pierwszej piątce najlepszych zawodników Tauron Basket Ligi. W ostatnim sezonie zdobywał dla Zastalu średnio 19,4 punktu, 5,7 asysty oraz 1,4 przechwytu na mecz będąc absolutnym liderem zespołu. W decydujących momentach był graczem na którego barkach spoczywała odpowiedzialność za grę zespołu.

Już w swoim pierwszym roku w PLK Walter Hodge z miejsca stał się liderem Zastalu. W sezonie 2010/11 notował średnio 17,1 punktu i 4,9 asysty na mecz. Jego wartość dla klubu doceniają też kibice, którzy od kilku tygodni prowadzili akcję zachęcającą zawodnika do pozostania w Zielonej Górze. Jego pozostanie oznacza też, że do zespołu na pewno nie dołączy Łukasz Koszarek, który pojawiał się w spekulacjach prasowych jako następca Hodge’a.

Oprócz podpisania umowy ze swoim liderem klub z Winnego Grodu podpisał również kontrakt z nowym sponsorem. Od przyszłego sezonu zespół będzie występował w lidze pod nazwą Stelmet Zielona Góra.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *