Wiśniewski oficjalnie w AZS Koszalin

Saga Łukasza Wiśniewskiego, która przez kilka ostatnich dni rozpalała blogi i fora zakończyła się sukcesem dla klubu z Koszalina. Jak podała dzisiaj oficjalna strona klubu pozyskanie rzucającego obrońcy przez AZS stało się faktem. Na potwierdzenie tej informacji czekaliśmy niecierpliwie, a na powrót zawodnika do końca liczył też jego dotychczasowy klub Trefl Sopot.

Wiśniewski w czwartek wraz z resztą kadrowiczów z szerokiego składu udaje się na zgrupowanie Reprezentacji Polski. Do tego czasu może się wyjaśnić także los innych reprezentantów, bo pojawiają się informacje że zawodnicy będą chcieli podpisać umowy przed wyjazdem na kadrę.

Mierzący 186 cm obrońca występował już w Koszalinie przez część sezonu 2009/10. W 11 spotkaniach dla Akademików zdobywał 5,7 punktu, 1,8 zbiórki i 1,5 asysty na mecz.Trafiał też z fantastyczną 67% skutecznością w rzutach za trzy. W ostatnim sezonie w Treflu Sopot notował średnio 10,0 punktu, 2,6 asysty i 2,5 zbiórki w spotkaniu. Wiśniewski jest też bardzo dobrym defensorem na piłce, a dzięki swojej szybkości wymusza sporo strat. Na boisku może pełnić rolę typowego strzelca z dystansu, albo grać jako rozgrywający wyprowadzający piłkę i napędzający kontry zespołu.

W 2011 roku wystąpił w biało-czerwonych barwach na Eurobaskecie na Litwie. Zagrał jednak tylko w 2 spotkaniach notując średnio 3,5 punktu i 1,0 asystę w 6,5 minuty na parkiecie. Dla nowego zawodnika AZS-u był to debiut w profesjonalnych rozgrywkach poza polskimi parkietami.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *