LaMarshall Corbett zagra w 2 lidze francuskiej

Były zawodnik Siarki Jezioro Tarnobrzeg obrońca z USA LaMarshall Corbett przyszły sezon spędzi w klubie Hermine Nantes Atlantiques. Jego nowy zespół gra w francuskiej lidze ProB i w ostatnim sezonie uplasował się na 13 pozycji. Corbett był jednym z amerykańskich wynalazków trenera Dariusz Szczubiała, który do Polski przyjechał prosto po ukończeniu uczelni. 

Mierzący 187 cm zawodnik ukończył Angelo State University grający w 2 Dywizji NCAA. Umowa z Siarką była jego pierwszym profesjonalnym kontraktem po tym jak nie udało mu się dostać do NBA. W swoim ostatnim sezonie gry na uczelni został wybrany do drugiego składu najlepszych graczy w NCAA2.

W PLK Corbett był jednym z lepszych strzelców notując dla zespołu z Tarnobrzega średnio 16,1 punktu na mecz i rzucając ze skutecznością 46% za 3. Do tego dokładał po 2,5 zbiórki i asysty średnio w każdym spotkaniu. W ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek w grudniu zawodnik niestety doznał poważnego urazu kolana, który wykluczył go z gry do końca sezonu. W związku z tym działacze Siarki porozumieli się z zawodnikiem co do wcześniejszego rozwiązania kontraktu i Amerykanin pod koniec lutego opuścił Polskę.

Tuż przed wyjazdem z Polski zawodniki nie wykluczał powrotu do Siarki w tym sezonie, jednak jak już wiemy będzie grał we francuskim Nantes. Od piątku trener Dariusz Szczubiał będzie przebywał w Las Vegas w poszukiwaniu nowych zawodników zza oceanu, którzy mogliby zasilić Jezioro Tarnobrzeg. Wszelkie doniesienia transferowe z PLK możecie znaleźć w tym temacie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *