Vairogs żegna się z Polską

W przyszłym sezonie na polskich parkietach nie zobaczymy już Łotysza Akselisa Vairogsa. Były zawodnik Śląska Wrocław podpisał umowę z BK Ventspils, w którym grał przed przybyciem do Polski. To kolejny obcokrajowiec po Paulu Grahamie i Aleksandrze Mladenoviciu, którzy odeszli do rumuńskiego Gaz Metan Medias, opuszczający naszą ligę po roku gry w Śląsku.

Vairogs jest niezłym strzelcem, który przez rozmaite kontuzje nie rozwinął się tak dobrze jak się zapowiadał. W Śląsku też odniósł uraz, który wyłączył go z końcówki sezonu i nie mógł pomóc swojemu zespołowi w play-offach.

Łotysz to wszechstronny zawodnik mogący grać na pozycjach od rozgrywającego do niskiego skrzydłowego. W 27 meczach Tauron Basket Ligi notował średnio 8,3 punktu, 2,9 zbiórki i 1,0 przechwyt na mecz. Przygoda ze Śląskiem to był jego drugi wyjazd za granicę wcześniej grał też we francuskim Bordeaux w lidze Pro B. W przyszłym sezonie wraca do Ventspils, którego jest wychowankiem i którego barwy reprezentował w latach 2002-09 oraz 2010-11. Vairogs znajduje się też w szerokiej kadrze Łotwy.

Wszystkie informacje o transferach z i do klubów PLK możecie śledzić tutaj.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *