Kęsicki zostaje w Kotwicy

Według doniesień agencji reprezentującej Tomasza Kęsickiego środkowy przedłużył umowę z Kotwicą Kołobrzeg na sezon 2012/13.  Informacji niestety jak dotychczas nie udało się potwierdzić w klubie zawodnika. Dla byłego reprezentant Polski będzie to drugi sezon w nadbałtyckim kurorcie.

Kęsicki był uważany za duży talent będąc juniorem i otarł się nawet w latach 2005-07 o kadrę seniorów rozgrywając w Reprezentacji Polski dwa spotkania. Jednak późniejsze kontuzje zahamowały jego dobrze zapowiadającą się karierę. Po pobycie za granicą 26-letni zawodnik próbuje odbudować się od trzech sezonów na polskich parkietach.

Mierzący aktualnie 213 cm Kęsicki karierę rozpoczynał w grając w AZS Lublin i SMS Warka. Jego wartość dostrzegli łowcy talentów z najlepszych klubów europejskich i dostał propozycję gry w Pamesie Walencja oraz FC Barcelonie. Wybrał ten pierwszy klub i kolejne sezony spędzał w rożnych klubach w Hiszpanii i we Włoszech głównie grając w niższych ligach i jedynie ocierając się o wielką koszykówkę. W 2005 roku był nawet bliski spróbowania swoich sił w Drafcie NBA, jednak ostatecznie wycofał swoją kandydaturę. W rozwoju jego kariery przeszkodziły mnożące się kontuzje.

W grudniu 2009 roku postanowił wrócić do Polski i końcówkę sezonu spędził w Sportino Inowrocław. W klubie był trzecim strzelcem i najlepiej zbierającym ze średnimi 13,4 punktu i 8,1 zbiórki. Dobre występy zaowocowały występem podczas Meczu Gwiazd PLK w jego rodzinnym Lublinie. Inowrocław niestety spadł z ligi, a Kęsicki kolejny sezon spędził w Zielonej Górze spisując się już znacznie słabiej. W poprzednim sezonie dołączył do Kotwicy Kołobrzeg, gdzie po raz kolejny próbował powrócić do dobrej gry. W 19 meczach, w których spędzał na parkiecie średnio blisko 19 minut notował 7,3 punktu, 4,9 zbiórki i 1,4 bloku. Mimo krótkiego czasu spędzanego na parkiecie był trzecim najlepiej blokującym PLK.

Wszystkie najnowsze doniesienia możecie sprawdzić na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *