Majewski i Sarzało oficjalnie w Polpharmie

Łukasz Majewski i wychowanek klubu Bartosz Sarzało wracają do Starogardu Gdańskiego. Informację taką potwierdziła dzisiaj rano oficjalna strona klubu. To kolejne polskie nazwiska obok Marcina Nowakowskiego, Kacpra Radwańskiego i Daniela Szymkiewicza w składzie Polpharmy.

Dwójka nowych zawodników występowała już wcześniej w zespole Kociewskich Diabłów. Łukasz Majewski dwukrotnie w sezonach 2007/08 i 2009/10, w tym drugim okresie pomagając drużynie wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski. Bartosz Sarzało to natomiast wychowanek klubu, który występował w jego barwach w latach 1998-2006.

Łukasz Majewski ostatnie dwa sezony spędził w Anwilu Włocławek. Po pierwszym roku, w którym potwierdził dobrą formę ze Starogardu w poprzednim zanotował zniżkę formy. Słabsza gra przełożyła się na spadek minut na parkiecie z prawie 30 do 22. Wpłynęło to również na słabsze zdobycze Majewskiego, który w ostatnim sezonie zanotował średnie 5,6 punktu i 2,3 zbiórki na mecz. Najbardziej dotkliwa była jednak nieskuteczność skrzydłowego na dystansie skąd trafiał tylko 29% swoich rzutów. We wcześniejszych trzech sezonach zyskał markę dobrego strzelca zza łuku rzucając w każdym z nich ze skutecznością przynajmniej 41% za trzy.

Bartosz Sarzało spędził natomiast ostatni sezon w II ligowym Korsarzu Gdańsk, gdzie był jednym z liderów zespołu. 29-letni rzucający obrońca zdobywał dla swojego klubu średnio 16,8 punktu, 6,0 zbiórek i 3,8 asysty na mecz. Ostatni raz na parkietach PLK grał w sezonie 2010/11 reprezentując barwy Kotwicy Kołobrzeg. W 18 minut na parkiecie zdobywał wtedy 3,6 punktu i 2,0 zbiórki na mecz.

Aktualny skład Polpharmy i pozostałych zespołów PLK można znaleźć na naszej karuzeli transferowej.

Pin It

4 komentarze/y

  1. Oj ludki ludki ciekawe co na to powie Bartek jak zobaczy ze go przechrzciliscie znowu z Sarzało na Szarzało:) Pamietam kiedy gral u nas w Zastalu to spiker pare razy tez taka gafe walna co go strasznie irytowalo. Poprawcie galopem:P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *