Aaron Cel zostaje w Turowie

Portal eurobasket.com donosi, że Aaron Cel zostanie na kolejny sezon w swoim dotychczasowym zespole PGE Turów Zgorzelec. Zawodnikiem interesowało się kilka klubów Tauron Basket Ligi wśród których najczęściej wymieniało się Śląsk Wrocław i Anwil Włocławek. Francuz z polskim paszportem miał też propozycje kontraktu z francuskiej ekstraklasy.

Dla 25-letniego skrzydłowego to będzie drugi sezon w Polsce po tym jak przeniósł się do Zgorzelca z francuskiego Nantes. Zawodnik nie ukrywał, że jeżeli miałby zostać w Polsce to najlepiej właśnie w Turowie. Po zatrudnieniu jako nowego trenera Miodraga Rajkovicia jego przyszłość była jednak niepewna, a ze Zgorzelca długo nie było żadnych sygnałów o chęci przedłużenia umowy.

W swoim debiutanckim sezonie na parkietach PLK Aaron Cel zyskał ważną rolę w rotacji Turowa. Grał średnio po 18 minut w meczu, a w 13 spotkaniach wychodził w pierwszej piątce. Jego średnie z ostatniego sezonu to 7,0 punktów i 3,6 zbiórki na mecz. Rzucał też z niezłą skutecznością 37% za trzy. Wraz z zespołem ze Zgorzelca miał też okazję zaprezentować się w rozgrywkach EuroCup, gdzie notował 6,8 punktu i 4,2 zbiórki na mecz.

Co ciekawe zawodnik ten w 2007 roku reprezentował Francję na Mistrzostwach Europy do lat 20 będąc jednym z liderów zespołu ze średnią 14,4 punktu i 4,4 zbiórki na mecz. Wcześniej grał także w kadrach U16 i U18.

Aktualny skład Turowa oraz innych zespołów można znaleźć na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *