AZS Koszalin coraz bliższy skompletowania składu!

Dopiero co pisaliśmy o tym, iż nowymi zawodnikami AZS-u Koszalin zostali Paweł Leończyk oraz Łukasz Wiśniewski, a dziś klub ogłosił, że kolejnym wzmocnieniem Akademików został Artur Mielczarek, a umowy z klubem przedłużyli dwaj środkowi – Callistus Eziukwu i Rafał Bigus!
Tym samym drużyna z Koszalina jest coraz bliższa skompletowania składu – warto przypomnieć, że ważny kontrakt z zespołem ma także doświadczony rozgrywający – Igor Milicić.

Dziś zarząd AZS Koszalin S.A. oficjalnie poinformował, że nowymi zawodnikami koszalińskiego klubu zostali Artur Mielczarek i – to potwierdzenie znanej już wcześniej informacji – Paweł Leończyk, natomiast umowy z klubem przedłużyli Rafał Bigus oraz Callistus Eziukwu. Potwierdzono także „zaawansowane rozmowy” z  Łukaszem Wiśniewskim, który jest bardzo bliski zostania zawodnikiem Akademików.

Artur  Mielczarek w ostatnim sezonie występował w zespole PGE Turowa Zgorzelec grając na pozycji rzucającego obrońcy. W 36 spotkaniach czterokrotnie wychodząc w pierwszej piątce notując średnio co prawda tylko 2,2 pkt., ale grał zaledwie 11minut na mecz.
Rafał Bigus oraz Callistus Eziukwu w poprzednim sezonie spisywali się bardzo dobrze i decyzję o ich pozostawieniu w drużynie należy uznać za jak najbardziej słuszną. Bigus zaliczał średnio 7,0 pkt. i 5,3 zb., natomiast Eziukwu był jednym z najlepszych obrońców całej ligi – wygrał klasyfikację bloków (1,6), do tego zaliczał 10,3 pkt. i 6,7 zb.
Warto przypomnieć, że na piąty już sezon w Koszalinie zostaje kapitan drużyny, rozgrywający Igor Milicić.

Koszaliński klub jednocześnie informuje, że prowadzi rozmowy z kolejnymi graczami mogącymi reprezentować AZS w nadchodzącym sezonie. Wg różnych źródeł bliski podpisania umowy z Akademikami jest m.in. Jonathan Han (ponoć podpisał umowę, brak jednak oficjalnego potwierdzenia).
Nie potwierdziło się natomiast odejście z klubu J.J. Montgomery’ego, który nie podpisał jeszcze umowy z Rosą Radom. Możliwe, że zostanie na kolejny rok w Koszalinie – wszystko zależy od nowego trenera AZS-u, bowiem sam Montgomery potwierdza, że chętnie zostałby w Koszalinie.
Na pewno w nowym sezonie graczem AZS-u nie będzie natomiast Piotr Pamuła, który otrzymał niesatysfakcjonującą dla siebie propozycję. Wcześniej klub opuścił Marcin Dutkiewicz, który przeniósł się do Słupska.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *