Leończyk i Wiśniewski w Koszalnie!

Kolejne media potwierdzają to o czym spekulowano od kilku dni reprezentanci Polski Paweł Leończyk i Łukasz Wiśniewski będę w zbliżającym się sezonie reprezentować barwy AZS Koszalin. Według najnowszych doniesień obaj zawodnicy odesłali już klubowi podpisane przez siebie umowy. 

W powołanej przez Alesa Pipana szerokiej kadrze przed zbliżającymi się eliminacjami do Eurobasketu 2013 znalazły się nazwiska obu nowych zawodników Akademików. To potwierdzenie ich wysokiej wartości, którą budowali grając od kilku lat na wysokim poziomie w rozgrywkach PLK. W najbliższym sezonie będą z pewnością czołowymi zawodnikami swojej drużyny wokół których można zbudować bardzo ciekawy skład.

Łukasz Wiśniewski zakończony sezon miał bardzo udany potwierdzając, że cały czas może jeszcze się rozwijać. W minionych rozgrywkach zdobył z Treflem Sopot srebrny medal Mistrzostw Polski będąc ważną postacią w pierwszej piątce drużyny. Przebywając na parkiecie średnio niecałe 30 minut zdobywał przeciętnie 10,0 punktów, 2,7 asysty i 2,6 zbiórki na mecz. Jedną z jego najgroźniejszych broni jest rzut z dystansu skąd oddawał blisko 39% swoich rzutów w ostatnim sezonie trafiając ze skutecznością 41%. Dodatkowo Wiśniewski jest też bardzo dobrym obrońcą na obwodzie, a w tegorocznym głosowaniu na najlepszego defensora ligi zdobył dwa głosy od trenerów, tylko o jeden mniej niż zwycięzca tej nagrody.

Paweł Leończyk w ostatnich sezonach zaliczył zauważalny regres co skutkowało tym, że nie miał stałego miejsca w pierwszej piątce Czarnych Słupsk. Po powrocie w trakcie sezonu 2009/2010 do Słupska notował 10,9 punktu i 5,2 zbiórki na mecz. W ostatnim sezonie w prawie 19 minut gry zdobywał 6,3 punktu i 4,4 zbiórki przy najsłabszej skuteczności w ostatnich trzech sezonach 54% z gry. Leończyk to jednak wciąż bardzo wartościowy silny skrzydłowy, który z pewnością będzie chciał wrócić do wysokiej dyspozycji i wywalczyć sobie miejsce w pierwszej piątce Akademików.

Według doniesień bardzo bliscy przedłużenia kontraktów z AZS Koszalin są także środkowi Rafał Bigus i Callistus Eziukwu. Wszystkie aktualne transfery można śledzić na naszej karuzeli transferowej PLK.

Pin It

3 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *