Carter w Starogardzie, Hazzard już nie – Polpharma wymienia snajperów

Kilka dni temu pisaliśmy o przejściu Urosa Mirkovicia do Polpharmy Starogard Gdański, tymczasem Kociewskie Diabły pozyskały kolejnego zawodnika – nowym koszykarzem Polpharmy został Jawan Carter, który w poprzednim sezonie zdobywał punkty dla Darussafaka Stambuł, drugoligowego klubu z Turcji. Tymczasem Starogard Gdański opuścił inny amerykański snajper, Brandon Hazzard, który miał jeszcze ważny kontrakt, ale trener Wojciech Kamiński nie zdecydował się na dalszą współpracę z Hazzardem.
Zamiana amerykańskich strzelców to kolejny etap przebudowy zespołu, który poprzednie rozgrywki zakończył na fatalnym, jedenastym miejscu.

To już pewne – Brandon Hazzard nie zagra w nowym sezonie w barwach Polpharmy. Z usług Amerykanina, który miał możliwość przedłużenia kontraktu ze starogardzkim klubem o kolejny rok,  zrezygnował trener Wojciech Kamiński. Wcześniej mówiło się o tym, że sam Hazzard nie chce grać dla Polpharmy, gdyż jego pensja była zdecydowanie zbyt niska (ponoć tylko 1 tys. dolarów miesięcznie!).
Amerykanina, do którego należy punktowy rekord minionego sezonu (45 punktów w meczu z ŁKS-em Łódź!), a który w 14 meczach rzucał średnio 14 punktów na mecz, zastąpił niemal natychmiast 25-letni Jawan Carter, mierzący niespełna 180 cm amerykański snajper, mogący grać także jako rozgrywający. Carter w ostatnim sezonie reprezentował barwy tureckiego drugoligowca, Darussafaki Stambuł. W 23 meczach notował średnie 14 pkt., 2,1 zb. i tylko 1,3 as., co jednak nie powinno zbytnio martwić kibiców Polpharmy, gdyż do Starogardu sprowadzony został z myślą o graniu na dwójce. Carter miał grać w Starogardzie już przed rokiem, rozmowy z zawodnikiem utknęły jednak wówczas w martwym punkcie.

Tym samym oficjalnie graczami Polpharmy na nowy sezon są jak na razie Uros Mirković, Jawan Carter i Marcin Nowakowski, który ma ważny kontrakt z poprzedniego sezonu, w którym notował średnio 7 pkt. i 3,2 as.
Tymczasem wiele wskazuje na to, że Grzegorz Arabas, który również ma ważny kontrakt, opuści drużynę, gdyż trener Kamiński nie widzi dla niego miejsca w zespole.
W najbliższych dniach klub powinien poinformować o zaangażowaniu nowych graczy – na celowniku są m.in. podkoszowi z Bałkanów oraz „solidny zawodnik z USA”.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *