Czarni Słupsk z nowym szkoleniowcem.

O tym mówiło się od tygodnia, po nie podpisaniu nowej umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Czarnych. Marius Linartas przejmie funkcję pierwszego szkoleniowca Energii Czarnych Słupsk po swoim rodaku Dainiusie Adomaitisie. Trener ten w dorobku mistrzostwo Europy do lat 18 z reprezentacją Litwy, w 2010 roku.

38-latek znany jest z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, a w latach 1997-2008 był głównym trenerem w Akademii Koszykarskiej Sarunasa Marciulionisa, a przez kolejne dwa sezony prowadził Perlas Wilno, (młodzieżowy zespół euroligowego Lietuvosu Rytas). W sezonie 2010/11 pełnił też rolę asystenta w Lietuvosie Rytas Wilno..

Jego najważniejsze doświadczenia związane były dotąd z prowadzeniem młodzieżowych reprezentacji Litwy, w których Linartas był jednym z odpowiedzialnych za rozwój Jonasa Valenciunasa, wybranego z nr 5  Draftu 2012 NBA przez Toronto Raptors. W 2010 roku Linartas poprowadził młodych Litwinów do złotego medalu mistrzostw Europy U-18. Pracował też z rocznikiem 1991, który prowadził od 2007 do 2011 roku w mistrzostwach Europy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *