Torey Thomas puka do bram NBA.

W ostatnim czasie grał w lidze rosyjskiej i reprezentował barwy Spartaka Priomorie. Kilkanaście miesięcy temu był jednak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski i MVP sezonu zasadniczego 2010-11 w Tauron Basket Lidze. Teraz postara się o angaż w najlepszej lidze świata!

27-letni Torey Thomas pójdzie w ślady, byłych innych zawodników zgorzeleckiego Turowa i po Chrisie Johnsonie, Davidzie Loganie, Thomasie Kelatim i Kevinie Pinckey’u spróbuje się dostać do NBA i zespołu New York Knicks podczas rozgrywek ligi letniej..

Thomas podczas pierwszego sezonu w Rosji zajął ze Spartakiem 7 miejsce, będąc trzecim strzelcem Superligi (15,3 pkt), szóstym podającym (4,5 as) czy czwartym przechwytującym (1,8). Nawet jeśli mu się nie uda dostać w szeregi drużyny Mike’a Woodsona – gdzie na pozycji rozgrywającego obok Jeremy’ego Lina (losy jego kontraktu ciągle się ważą) nie ma jakiś wybitnych graczy – to na pewno zdobędzie cenne doświadczenie, poprzez uczestnictwo w campie czy meczach ligi letniej z innymi zawodnikami  próbującymi dostać się do NBA.

Dla przypomnienia, silną stroną Thomasa są wejścia pod kosz oraz rzut zza łuku. Ponadto wyróżnia się on dośc dużą atletycznością jak na gracza o wzroście 180 cm. Jego siła to efekt ogromnej liczby ‚pompek’ którą gracz wykonuje każdego dnia!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *