Torey Thomas puka do bram NBA.

W ostatnim czasie grał w lidze rosyjskiej i reprezentował barwy Spartaka Priomorie. Kilkanaście miesięcy temu był jednak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski i MVP sezonu zasadniczego 2010-11 w Tauron Basket Lidze. Teraz postara się o angaż w najlepszej lidze świata!

27-letni Torey Thomas pójdzie w ślady, byłych innych zawodników zgorzeleckiego Turowa i po Chrisie Johnsonie, Davidzie Loganie, Thomasie Kelatim i Kevinie Pinckey’u spróbuje się dostać do NBA i zespołu New York Knicks podczas rozgrywek ligi letniej..

Thomas podczas pierwszego sezonu w Rosji zajął ze Spartakiem 7 miejsce, będąc trzecim strzelcem Superligi (15,3 pkt), szóstym podającym (4,5 as) czy czwartym przechwytującym (1,8). Nawet jeśli mu się nie uda dostać w szeregi drużyny Mike’a Woodsona – gdzie na pozycji rozgrywającego obok Jeremy’ego Lina (losy jego kontraktu ciągle się ważą) nie ma jakiś wybitnych graczy – to na pewno zdobędzie cenne doświadczenie, poprzez uczestnictwo w campie czy meczach ligi letniej z innymi zawodnikami  próbującymi dostać się do NBA.

Dla przypomnienia, silną stroną Thomasa są wejścia pod kosz oraz rzut zza łuku. Ponadto wyróżnia się on dośc dużą atletycznością jak na gracza o wzroście 180 cm. Jego siła to efekt ogromnej liczby ‚pompek’ którą gracz wykonuje każdego dnia!

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oded Brandwein trzecim nowym zawodnikiem Czarnych.

Izraelczyk z polskim paszportem to trzeci nowy nabytek Czarnych Słupsk i trenera Mariusa Linartasa. Działacze znad Słupii próbowali nakłonić do...

Zamknij