Czarni nie zwalniają tempa – Tomaszek na horyzoncie.

Były zawodnik wicemistrzów Polski Robert Tomaszek, po przygodzie w niemieckiej Bundeslidze, jest bardzo bliski parafowania nowej umowy z Czarnymi Słupsk. Trener Marius Linartas i prezes Andrzej Twardowski bardzo szybko kompletują polską część składu, a popularny „Psycho” ma być 4. wzmocnieniem słupskiej ekipy.

Tomaszek, który posiada również paszport niemiecki, w ostatnim sezonie występował w byłym zespole Dirka Nowitzkiego – S.Oliver Wurzburg.  Jego statystyki nie były jednak imponujące i notował on średnio tylko 3.5pkt oraz 2.5zb.

Zeszły sezon, mimo słabszych osiągnięć indywidualnych przyniósł jednak podkoszowemu kolejny medal w koszykarskiej karierze, tym razem brązowy w Niemczech. Sezon wcześniej, Tomaszek cieszył się ze srebra w barwach Turowa. 31-latek ma też w kolekcji złoto Mistrzostw Czech z CEZ-em Nymburk. Czy przeniesie on swoje medalowe szczęście nad Słupię i okaże się wartościowym elementem układanki nowego szkoleniowca?

Wcześniej z klubem z Słupska związali się Mateusz Kostrzewski i Marcin Dutkiewicz, a lada dzień mają być przedstawieni kolejni zawodnicy klubu: Oded Brandwein i Robert Tomaszek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *