Dutkiewicz i Kostrzewski nowymi nabytkami Energi Czarnych.

Nowy trener Czarnych Słupsk, Marius Linartas dokonał pierwszych wyborów w składzie. Litewski szkoleniowiec rozpoczął budowę swojego autorskiego składu od postawienia na dwóch utalentowanych i młodych zawodników jak Marcin Dutkiewicz i Mateusz Kostrzewski.

Transfery Dutkiewicza (AZS Koszalin) i Kostrzewskiego (Start Gdynia) mogą tym samym oznaczać rozstanie z osobami Krzysztofa Roszyka i Pawła Kikowskiego, którzy w minionych rozgrywkach występowali w zespole Dainiusa Adomaitisa (obecnie Anwil Włocławek)..

Dutkiewicz miniony sezon spędził pod ręką Andreja Urlepa i bardzo się rozwinął, poprawiając między innymi skuteczność w rzutach dystansowych. Występując jako rzucający obrońca i niski skrzydłowy były, podstawowy zawodnik AZS-u notował on średnio 9,2 pkt. Wcześniej reprezentował on barwy Polpharmy Starogard Gdański (ma na koncie Puchar Polski) czy Polonii 2011 Warszawa. Dla Marcina jest to powrót na stare śmieci, gdyż występował on już w Czarnych w sezonie 2008/9 będąc wówczas tylko uzupełnieniem składu..

Kostrzewski z kolei znacząco przyczynił się do awansu do ekstraklasy Startu Gdynia i ma na koncie nawet występy w Eurolidze w barwach Asseco Prokomu Gdynia przed rokiem. 198-cm niski skrzydłowy notował średnio na zapleczu ekstraklasy 15,6 pkt na mecz będąc pierwszą opcją w ataku trenera Pawła Turkiewicza.

Teraz obaj młodzi zawodnicy będą decydować o przyszłości Czarnych Słupsk.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Z Koszalina do Słupska – Marcin Dutkiewicz przechodzi do Czarnych!

Marcin Dutkiewicz, jeden z najlepszych zawodników AZS-u Koszalin w zakończonym właśnie sezonie, przechodzi do Energi Czarnych Słupsk. To pierwszy transfer...

Zamknij