Dutkiewicz i Kostrzewski nowymi nabytkami Energi Czarnych.

Nowy trener Czarnych Słupsk, Marius Linartas dokonał pierwszych wyborów w składzie. Litewski szkoleniowiec rozpoczął budowę swojego autorskiego składu od postawienia na dwóch utalentowanych i młodych zawodników jak Marcin Dutkiewicz i Mateusz Kostrzewski.

Transfery Dutkiewicza (AZS Koszalin) i Kostrzewskiego (Start Gdynia) mogą tym samym oznaczać rozstanie z osobami Krzysztofa Roszyka i Pawła Kikowskiego, którzy w minionych rozgrywkach występowali w zespole Dainiusa Adomaitisa (obecnie Anwil Włocławek)..

Dutkiewicz miniony sezon spędził pod ręką Andreja Urlepa i bardzo się rozwinął, poprawiając między innymi skuteczność w rzutach dystansowych. Występując jako rzucający obrońca i niski skrzydłowy były, podstawowy zawodnik AZS-u notował on średnio 9,2 pkt. Wcześniej reprezentował on barwy Polpharmy Starogard Gdański (ma na koncie Puchar Polski) czy Polonii 2011 Warszawa. Dla Marcina jest to powrót na stare śmieci, gdyż występował on już w Czarnych w sezonie 2008/9 będąc wówczas tylko uzupełnieniem składu..

Kostrzewski z kolei znacząco przyczynił się do awansu do ekstraklasy Startu Gdynia i ma na koncie nawet występy w Eurolidze w barwach Asseco Prokomu Gdynia przed rokiem. 198-cm niski skrzydłowy notował średnio na zapleczu ekstraklasy 15,6 pkt na mecz będąc pierwszą opcją w ataku trenera Pawła Turkiewicza.

Teraz obaj młodzi zawodnicy będą decydować o przyszłości Czarnych Słupsk.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *