Z Koszalina do Słupska – Marcin Dutkiewicz przechodzi do Czarnych!

Marcin Dutkiewicz

Marcin Dutkiewicz, jeden z najlepszych zawodników AZS-u Koszalin w zakończonym właśnie sezonie, przechodzi do Energi Czarnych Słupsk.
To pierwszy transfer drużyny ze Słupska i pierwsza oficjalna strata drużyny z Koszalina. Mający reprezentacyjne aspiracje Dutkiewicz wybrał ofertę Czarnych, którzy przedstawili atrakcyjniejszą propozycję niż AZS.

Być może w drugą stronę, lada dzień podąży Krzysztof Roszyk..

Marcin Dutkiewicz po fatalnym sezonie 2010/2011 w Polpharmie (2,1 pkt., 1.2 zb.) w Koszalinie narodził się na nowo i stał się jednym z najlepszych snajperów w całej lidze. 9,0 pkt., 4,0 zb., 1,1. as. i 1.0 prz., oraz najlepsza w lidze skuteczność w rzutach z dystansu – 49% – to wyniki, które każą myśleć o nim jako o jednym z kandydatów do gry w kadrze, był też jednym z graczy, który wykonał w minionym już sezonie największy postęp w grze.
Wraz z Kamilem Łączyńskim i Piotrem Pamułą stworzył w AZS-ie Koszalin mocną frakcję młodych polskich zawodników, którzy mogli stać się filarem koszalińskiej drużyny na następne sezony. Stało się jednak inaczej – ofertę koszalińskiego zespołu przebiła propozycja ze Słupska – Dutkiewicz podpisał kontrakt na dwa lata gry dla Czarnych.
Co ciekawe, w sezonie 2008/2009 Dutkiewicz grał już w barwach Czarnych, był jednak wówczas zaledwie rezerwowym notując zaledwie 2.2 punktu i 1.6 zbiórki w 8 minut gry.

Spekuluje się, że miejsce byłego skrzydłowego Akademików do Koszalina może trafić Krzysztof Roszyk. Wiele mówi się również o transferze z pobliskiego Kołobrzegu, czołowego środkowego PLK, Darrella Harrisa. Lada dzień okaże się czy dane plotki są prawdziwe czy może raczej to tzw. „sezonowe ogórki”.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *