Thomas Kelati wraca do Valencii.

Po dwuletniej przygodzie z ligą rosyjską, były gracz Turowa Zgorzelec i nasz aktualny reprezentant, Thomas Kelati zdecydował się na powrót do hiszpańskiej ACB. Kelati w swojej karierze reprezentował już barwy hiszpańskich klubów jak Powerelectronics Valencia i Unicaja Malaga a wg doniesień portalu Sportando zdecydował się na parafowanie 2-letniej umowy z teamem z Valencii.

BasketValencia to półfinalista tegorocznych rozgrywek ACB, a kolejnym sezonie znów będzie walczyć o koronę Mistrza w Hiszpanii. W 2010 roku Kelati z Powerelctronics wygrali EuroCup, po czym przeniósł się do Chimek Moskwa. Z ekipą rosyjską nie udało mi się niestety dokonać detronizacji CSKA Moskwa w Superlidze..

30-latek w sezonie 2008/9 wyrównał rekordowe osiągnięcie w Eurolidze, trafiając 9-krotnie zza łuku i być może będzie starał się pobić ten rekord w kolejnym sezonie. Jak na razie na przełomie lipca i sierpnia stawi się on na zgrupowaniu kadry Polski pod okiem Alesa Pipana.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sroka podpisał. Kto następny?

Na konferencji prasowej w zielonogórskim hotelu Dana - co weszło już w tradycję działaczom Zastalu - doszło dziś do podpisania...

Zamknij