Sroka podpisał. Kto następny?

Na konferencji prasowej w zielonogórskim hotelu Dana – co weszło już w tradycję działaczom Zastalu – doszło dziś do podpisania kontraktu z Marcinem Sroką. Po Piotrze Stelmachu i Kamilu Chanasie nową umowę z zespołem Mihailo Uvalina podpisał kolejny weteran ligowych parkietów. Nowy sezon będzie drugim z kolei skrzydłowego w zespole brązowego medalisty TBL.

Sroka , były zawodnik Anwilu Włocławek, Stali Ostrów, Polpaku Świecie czy Czarnych Słupsk, ma być znów filarem na pozycji numer 3 w zespole aspirującym do gry o najwyższe cele w Polskiej Lidze Koszykówki. Ja udało się ustalić, zespół zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami opuścili – nie dostając propozycji przedłużenia umowa – Kirk Archibeque i Uros Mirković. Klubowi sternicy również porzucili wszelkie złudzenia, iż uda się przedłużyć umowę z Walterem Hodgem, dotychczasowym liderem ekipy..

W drużynie nie ujrzymy też Thomasa Mobley’a, Jakuba Dłoniaka oraz Marcina Fliegera (przeszedł do pierwszoligowego Śląska przed kilkoma dniami).

Zamiast wspomnianych, wyjeżdżających zawodników, włodarze Zastalu walczą o czołowe postacie naszej ligi i jak na razie Polaków. Na celownik klubu są i propozycje gry w Winnym Grodzie otrzymali reprezentanci kraju: Łukasz Koszarek i Adam Hrycaniuk. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, iż w kręgu zainteresowań Mihailo Uvalina jest również Paweł Buczak (ostatnio Śląsk Wrocław). Wiadomo też, że zespół poszukuje wartościowych zawodników na pozycję numer 4 i 5 poza granicami naszego kraju.

Wygląda na to, że w Zastalu szykuje się kadrowa rewolucja.

Pin It

3 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *